Povídky, pohádky a další příběhy

Útulné bydlení v elegantním orientálním stylu

Učarovaly vám tajemné orientální interiéry, které jsou velmi útulné a zároveň nesmírně tajemné? Není se čemu divit, neboť strohý minimalismus, který vládne současným trendům v interiérovém designu, rozhodně není pro každého. Proč se tedy neuchýlit k osvědčenému stylu, který se jen tak neokouká… Jak však v domě či bytě vytvořit uklidňující orientální oázu, která vás bude přímo vybízet k odpočinku?

Orientální koberce: pro každého něco

Nabídka orientálních koberců je nesmírně rozmanitá a každý pohled na perský, íránský, pákistánský a jiný orientální koberec vás v tom ještě více utvrdí. Podlehněte kouzlu spletitých ornamentů, vydejte se do dalekého světa exotických zvířat nebo na procházku omamnou zahradou… Jaký orientální koberec se stane vaší srdcovou záležitostí?

 

Kruh, obdélník, čtverec… Orientální koberec podle vašeho gusta

Orientální koberce hýří mnoha barvami i vzory, stejně tak jsou ale dostupné v různých velikostech a tvarech. Není proto sebemenší problém najít koberec, který dokonale zapadne do daného prostoru a stane se nepostradatelným doplňkem. Perské koberce je vhodné vybírat nejen z hlediska barevnosti, ale také s ohledem na konkrétní místo. Kde jaký orientální koberec nejlépe vynikne?

Perský koberec jako dárek? Vyjádření vděku i úcty

Perský koberec je nepopiratelným symbolem luxusu a elegance. Mnoho lidí jej vnímá také jako investici nebo nadčasový designový doplněk, který bez problémů odolává nejrůznějším trendům a zachová si svou nezměrnou hodnotu. Tyto vlastnosti dělají z perských koberců dary více než vhodné při rozličných příležitostech. Jaké příležitosti to jsou a kdo takový luxusní dárek ocení nejvíce?

Umění v každém vlákně: perské koberce

Zajímavý obraz, originální váza nebo netradiční soška. Umění má v interiéru své místo a může se objevit v mnoha podobách. Nápadité, ale zároveň vysoce elegantní ozvláštnění přináší do klasického i moderního prostoru perské koberce. Luxusní koberce nejsou však pouze dekoračním prvkem, ale plní i důležitou užitnou funkci, proto není nutné přehnaně je chránit.

Stránky