Povídky, pohádky a další příběhy

Jak na osobitý a zároveň nadčasový interiér?

S potěšením listujete magazíny o bydlení a sníte o luxusním bydlení jako z katalogu? Možná si myslíte, že se vám nikdy nemůže podařit zařídit byt nebo dům tak nadčasově a zároveň originálně, pokud nemáte patřičné vzdělání nebo nevyužijete služeb profesionálního designéra. Zařídit interiér vkusně a nadčasově však nemusí být zas tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podívejte se, jak na pěkné a osobité bydlení!

Obyčejný, nebo perský koberec?

Přemýšlíte nad tím, jak oživit váš domov? Padla vaše volba na nový koberec? Jestliže vás žádný z běžných koberců nezaujal, zkuste se blíže podívat na orientální koberce, které skvěle zapadnou do každého interiéru. Jak si ve vzájemném porovnání stojí klasické a perské koberce?

Starý interiér v novém kabátě

Interiérům zařízeným v moderním duchu vládne značná strohost, mnohdy až neosobnost. Pravdou je, že takové bydlení rozhodně není pro každého a rozhodně nemá význam se do takového stylu bydlení nějak zvlášť nutit. Někomu se stylově zařízené neomrzí nikdy, někdo začne už po několika měsících pokukovat po nových dekoračních předmětech, které celý prostor více zútulní. Stejně tak lze pomocí několika málo dekoračních předmětů zásadně proměnit starý interiér a dodat mu nový nádech. Jak tedy vdechnout stávajícímu interiéru nový život?

Útulné bydlení v elegantním orientálním stylu

Učarovaly vám tajemné orientální interiéry, které jsou velmi útulné a zároveň nesmírně tajemné? Není se čemu divit, neboť strohý minimalismus, který vládne současným trendům v interiérovém designu, rozhodně není pro každého. Proč se tedy neuchýlit k osvědčenému stylu, který se jen tak neokouká… Jak však v domě či bytě vytvořit uklidňující orientální oázu, která vás bude přímo vybízet k odpočinku?

Orientální koberce: pro každého něco

Nabídka orientálních koberců je nesmírně rozmanitá a každý pohled na perský, íránský, pákistánský a jiný orientální koberec vás v tom ještě více utvrdí. Podlehněte kouzlu spletitých ornamentů, vydejte se do dalekého světa exotických zvířat nebo na procházku omamnou zahradou… Jaký orientální koberec se stane vaší srdcovou záležitostí?

 

Kruh, obdélník, čtverec… Orientální koberec podle vašeho gusta

Orientální koberce hýří mnoha barvami i vzory, stejně tak jsou ale dostupné v různých velikostech a tvarech. Není proto sebemenší problém najít koberec, který dokonale zapadne do daného prostoru a stane se nepostradatelným doplňkem. Perské koberce je vhodné vybírat nejen z hlediska barevnosti, ale také s ohledem na konkrétní místo. Kde jaký orientální koberec nejlépe vynikne?

Perský koberec jako dárek? Vyjádření vděku i úcty

Perský koberec je nepopiratelným symbolem luxusu a elegance. Mnoho lidí jej vnímá také jako investici nebo nadčasový designový doplněk, který bez problémů odolává nejrůznějším trendům a zachová si svou nezměrnou hodnotu. Tyto vlastnosti dělají z perských koberců dary více než vhodné při rozličných příležitostech. Jaké příležitosti to jsou a kdo takový luxusní dárek ocení nejvíce?

Stránky