Zákaznické služby

Koupě koberce z pohodlí domova 

V případě, že nemáte možnost vybrat si koberec u nás na prodejně, připravili jsme si pro Vás možnost zaslání Vámi vybraného koberce prostřednictvím přepravce PPL. Abychom Vám vyšli maximálně vstříc, je možné zaslat koberec také na dobírku. 

Poradenství v oblasti návrhy interiérů

Naše poradenství můžete využít v případě, že si s koupí nevíte rady. Pokud jste úplně bezradní, můžete si předem sjednat s naším obchodním asistentem schůzku u Vás doma. Náš pracovník zhodnotí interiér, který byste si přáli doplnit kobercem a poradí Vám, jaký druh koberce by byl například pro Vámi požadovanou zátěž ten nejvhodnější, jaký upřednostnit vzor s ohledem na jeho umístění a jaké zvolit barvy. V naší prodejně pak dle požadovaných rozměrů a výše uvedených kritérií vybereme ten, který pro Vás a Váš interiér bude ten nejvhodnější. Pokud byste si i přesto výběrem nebyli jisti, můžete využít další z našich služeb zákazníkům:

Vyzkoušení vybraných koberců ve Vašem interiéru

Tato služba je využívána velice často a to z toho důvodu, že je vždy nejlepší vidět koberec v daném interiéru. Ručně vázané koberce se totiž vyznačují výraznou změnou barev dle sklonu vlasu, takže i když víte, že Vaše potahy jsou červené a bordura koberce je také červená, nemusí to být vždy ten stejný odstín. Dalším důvodem jsou i rozměry. Vzhledem k rozměrům, které jsou standardní a stejné po několik staletí, je někdy problém nalézt ten rozměr, který je nejblíže Vaší představě. Proto je někdy potřeba udělat kompromis a i z toho důvodu poté vyzkoušet vybrané kusy přímo v interiéru. I v tomto případě platí, že je lépe vidět koberec v interiéru, snáze si pak rozvrhnete umístění nábytku a další. Pokud se nemůžete rozhodnout, nebo si nejste jisti, vždy Vám můžeme přivézt několik kusů koberců a na místě je vyzkoušet.

Standardní rozměry:

 •   60 x 120 cm
 •   80 x 140 cm
 • 120 x 170 cm
 • 140 x 200 cm
 • 170 x 240 cm
 • 200 x 300 cm
 • 250 x 350 cm
 • 300 x 400 cm
 • 400 x 500 cm
 • 500 x 600 cm
 • atypicky rozměr dle přání zákaznika 

Větší velikosti jsou již považovány za nadměrné, ačkoli to neznamená, že nejsou k dostání. Každý koberec má svůj stav a proto je jasné, že pro výrobu tak velkého koberce je potřeba vyrobit i nadměrný stav. V dnešní době, kdy jsou výrobny v městech již zařízeny pro to, aby mohly vyrábět takto velké koberce, již není tak velký problém najít v nabídce koberec větší než 300 x 400 cm. Jsou ale určité druhy koberců, které v takovýchto rozměrech nenaleznete. Například nomádské  jsou k dostání v rozměrech ne větších, než 240 x 170 cm, což je dáno životním stylem výrobců – kočovné kmeny zhotovují koberce bez předlohy na malých stavech, které se vejdou do stanu a jsou dobře přenosné.

Odborné opravy a čištění perských koberců

Ten, kdo má doma perský koberec ví, že údržba takového koberce je jednodušší než údržba koberce celoplošného z umělých materiálů. Pokud se Vám doma stane nějaká nehoda, nevěste hlavu. Znečištění jako bláto, či jiné podobné skvrny, se dají vyřešit pouze vyluxováním, nejlépe nechat třeba skvrnku od bláta zaschnout a poté suchou houbičkou odrolit a vysát. Pokud se Vám něco rozlije, vše je potřeba vysušit, můžete např. koberec i podložit nějakým savým materiálem pokud je tekutiny více. Vznikne-li na koberci skvrna, pomůže pěna z jádrového mýdla. Na znečištěné místo naneste trochu pěny a houbičkou po směru vlasu jemně setřete. Pokud by nepomohlo jádrové mýdlo, zavolejte nám, nebo nám rovnou koberec přivezte a my Vám ho odborně a bez chemických prostředků vyčistíme. Doporučujeme především nepoužívat jakékoli chemikálie a neprovádět neodborné čištění, nepoužívat u vysavačů rotační kartáče atd. Údržba ručně vázaného koberce je jednoduchá. Stačí pouze obyčejný vysavač. V případě, že Váš koberec potřebuje opravit, např. rozkousané rohy, či jiné části koberců od domácích mazlíčků, poškozené třásně a cokoli jiného, stačí dovézt koberec na naši prodejnu a my Vám ho odborně opravíme.