Povídky, pohádky a další příběhy

Průvodce nákupem orientálního koberce pro začátečníky

Vázání orientálních koberců se lidé v některých oblastech světa věnují již tisíce let. Nomádi, kteří přecházeli středoasijské hory a vysoké náhorní plošiny, vyvinuli jedinečnou techniku vázání vlny, díky které vznikaly velmi kvalitní kusové koberce. Tato umělecká díla spojila dohromady praktičnost a krásu magických vzorů a symbolů i nádherných barev. Dnes jsou orientální koberce zajímavým předmětem investice. Je však nutné vlastnit kvalitní produkt, o který je řádně pečováno. Jak ale pořídit kvalitní koberec, jehož hodnota bude postupem času skutečně stoupat?

Orientální koberec dodá osobité kouzlo i modernímu interiéru

Orientální koberce jsou doslova uměleckým dílem, které má nejen v íránských rodinách dlouholetou tradici. Tkaní těchto koberců si rodiny předávají po generace a každý kus je originál. Právě z těchto důvodů patří mezi jedny z nejzajímavějších investic. Navíc, ať už bydlíte v moderně vybaveném bytě nebo dáváte přednost rustikálnímu nábytku, orientální koberec váš interiér dokonale doplní a dodá mu osobitý ráz.

Jak zajistit, aby cena vašeho orientálního koberce stále stoupala?

Orientální koberce jsou velmi oblíbeným doplňkem do domácnosti, který navíc s časem získává na své hodnotě. Tyto koberce jsou klenotem v každém domě a vzhledem k tomu, že kvalitní kousky vznikají ručním vázáním i po dobu několika měsíců, jsou skutečně jedinečným originálem, o který je radno řádně pečovat.

Moderní, nebo klasický koberec?

Řešíte otázku, zda sáhnout po moderním koberci s abstraktními vzory, nebo jsou vám bližší klasické koberce, ze kterých dýchá historie? Volba vhodných bytových doplňků je při finálních úpravách interiéru klíčová.

Každému interiéru však svědčí něco jiného, ale rozhodně není nutné řídit se výhradně trendy v interiérovém designu. Ty mají samozřejmě něco do sebe, nicméně zařídit interiér striktně v jednom stylu může být poněkud nepříjemné, neosobní.

 

Zábavné zařizování interiéru: Vezměte to z opačného konce!

Nemáte ani nejmenší představu o tom, jak zařídit nový byt či dům? Někdy může být opravdu těžké vybrat si mezi mnoha styly, které nyní vévodí modernímu interiérovému designu. Co takhle zkusit opačný postup, než je obvyklé? Než abyste začali výběrem podlah, svítidel, nábytku atd., nechejte se inspirovat nějakým výrazným originálním doplňkem, který bude celému prostoru vévodit. Takto může fungovat například luxusní orientální koberec. Jak vás může originální koberec inspirovat při zařizování?

 

Stránky