4 zaručené tipy, díky kterým zůstane váš perský koberec jako nový

Perské koberce jsou skvostnými uměleckými díly, které ozdobí každou domácnost. Oproti levným umělohmotným kobercům, které seženete snad v každém supermarketu, nabízejí osobní styl, jedinečnost i dlouhou trvanlivost. Navíc, budete-li o ně správně pečovat, jejich investiční hodnota bude nadále stoupat.

Perské koberce jsou vázány ručně a každý kus je originál. Rodiny, které se tomuto řemeslu věnují, předávají své umění z generace na generaci. Máte-li doma perský koberec, jste hrdým majitelem unikátního uměleckého díla, jehož vytvoření trvalo i několik měsíců. Ve vašem zájmu je proto zachovat tento unikátní kousek v co nejlepším stavu, aby neztrácel svou investiční hodnotu. Níže uvádíme několik praktických tipů, jak na to.

ardebil

Pozor na slunce

Všichni máme radost, když ráno vychází slunce. Vašemu perskému koberci však bude svědčit spíše stinné místo, na kterém předejdete vyšisování nádherných barev. Přímé sluneční světlo zkrátka barvám a přírodním vláknům z dlouhodobého hlediska nedělá dobře.

Vyvarujte se čištění mokrou cestou

Ani z vody váš perský koberec nebude nadšený. Voda může snadno a nenávratně poničit přírodní vlákna. V žádném případě k čištění přírodních koberců nepoužívejte chemické čistící prostředky. V případě, že nedopatřením vylijete na koberec tekutinu, vysušte ji čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou. V případě většího zašpinění raději kontaktujte specialistu, který vám koberec profesionálně a vyčistí, a přitom neponičí. I my, v Buchara s.r.o. vám rádi s vyčištěním koberce pomůžeme.

Čtyřnozí kamarádi

Pohromou pro váš perský koberec mohou být i domácí mazlíčci. Existují však přípravky, které ochrání váš koberec jak proti bakteriím a roztočům, tak proti pachům způsobeným právě čtyřnohými kamarády.

Frekventovaná místa

Místa, kde denně projde několik lidí, také nejsou pro perský koberec příliš vhodná, pokud je umístěn na podlaze. Ve vstupních halách tedy spíše doporučujeme koberec pověsit na zeď, kde vynikne jeho krása a nebude poničen.

Ještě nemáte svůj perský koberec? Přijďte si vybrat ze široké škály ručně vyráběných koberců z přírodních vláken právě k nám, do Buchara s.r.o. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.