O společnosti BUCHARA s.r.o.

Firma BUCHARA s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1994 a zabývá se přímou výrobou, dovozem a distribucí ručně vázaných perských koberců. Nabízí jak již zmiňované ručně vázané orientální koberce, tak i mnoho služeb spojených s tímto výjimečným a luxusním zbožím, např. poradenství v oblasti návrhů interiérů, zapůjčení, či vyzkoušení koberců, odborné čištění a opravy ručně vázaných koberců, atd. Díky vlastním dílnám v oblasti bývalé Persie, je také firma Buchara s.r.o. schopna vyrobit pro Vás koberce přímo na míru a to nejen v případě neobvyklého rozměru, či barevných kombinací, ale také v případě, že si budete chtít sami navrhnout svůj vlastní vzor. Zakladatel této firmy pochází přímo z oblasti bývalé Persie a dalo by se říci, že mezi koberci vyrostl. Obchod s ručně vázanými koberci a jejich výroba, má dodnes v této rodině obrovskou tradici, která se dědí již několik generací z otce na syna. Tyto bohaté zkušenosti a vědomosti mohl zakladatel firmy dobře uplatnit v evropských krajích, neboť v Čechách vystudoval a začal zde žít a podnikat. To dává firmě jako takové možnost orientace na českého a evropského zákazníka a skloubit ji s možnou nabídkou zboží v Orientu.

Kontakty mezi „kobercáři“ v této oblasti, které se udržují po několik generací a vlastní dílny, umožňují následný prodej našeho zboží za velmi příznivé ceny. Nejen díky tomu, má firma BUCHARA s.r.o. na českém trhu v této oblasti své stálé místo. Svědčí o tom reference firmy a mnoho spokojených zákazníků.

Naše dílny v Orientu vyrábí koberce tradičním způsobem, který je známý po několik generací a staletí. Na fotografiích můžete vidět různé úseky výroby, jako je výběr vlny, barvení a sušení vlny, vázání koberce, jeho následné praní, sušení, dodatečné barvení koberců a jejich drobné úpravy a střih.

Firma provozuje svou prodejnu v centru Prahy a nabízí na prodejní ploše 250 m2 více jak 5000 kusů ručně vázaných perských koberců, mezi nimiž naleznete koberce jak klasické, tak moderní, vyrobené tradičním způsobem, dále běhouny, kruhové koberce, hedvábné koberce, ručně vyráběné koberce z kůže a drobné orientální doplňky jako jsou potahy na polštářky.

Abyste si naše zboží mohli v klidu a beze stresu prohlédnout, prodloužili jsme pro Vás naši otevírací dobu:

Po - Pá: 9:30h - 19:00h
So: 9:30h - 18:00h
Ne: Otevřeno po domluvě

Těšíme se na Vaši návštěvu!