5 důvodů, proč si pořídit perský koberec

Snad každý ví, jak vypadá perský koberec. Nádherné propracované vzory, krásné barvy a dokonalá ruční práce tomuto uměleckému dílu zajišťují nemalý obdiv i vysokou hodnotu. Důvodů, proč si pořídit tento nádherný doplněk, je ale více. Čím vás může tento koberec nadchnout?

 

5duvidu

Ruční práce

Každý pravý perský koberec je ruční prací, kterou rodiny věnující se jeho vázání, dědí z generace na generaci. Tito lidé dokážou vlastníma rukama vykouzlit nádherné vzory, které se mohou těšit obdivu i tisíce let. Každý kousek je neopakovatelný originál…

Rostoucí hodnota

Perský koberec můžeme brát jako rodinnou investici. Je to poklad, který při správné péči rozhodně neztrácí na hodnotě. Jeho hodnota se dokonce rok od roku zvyšuje. Mnoho rodin má doma perský koberec po pradědečkovi nebo ještě starší. Jeho hodnota je pak většinou velmi vysoká.

Přírodní materiály

Kromě ručního zpracování perské koberce nabízejí doplněk do domácnosti výhradně z přírodních materiálů. Používána je například ovčí vlna, která je velmi příjemná na dotek a díky obsaženému tuku snadno čistitelná. Dokonce i barviva bývají přírodního původu.

Luxusní doplněk do domácnosti

Bez nadsázky můžeme o perských kobercích říci, že mohou být luxusní dominantou jak moderního, tak klasického interiéru. Nezáleží na tom, zda perský koberec umístíte do vstupní haly, na chatu zařízenou nábytkem v rustikálním stylu nebo moderního obývacího pokoje. Perské koberce se zkrátka hodí všude.

Perské koberce na míru

Další nespornou výhodou těchto koberců je fakt, že je možné navrhnout si vzory i barvy, které by se vám líbily. Koberce jsou k dostání ve standardních rozměrech a jejich výběr je opravdu široký. Stačí si zvolit ten, který se vám bude líbit a zároveň vyhovovat parametrům vašeho interiéru.