Do dětského pokoje patří koberec!

Pro zdraví svých dětí rodiče často odstraňovali z pokojíčků koberce. Nahradili je pak plovoucími podlahami nebo PVC. Pravdou ale je, že koberce do dětských pokojů patří!

Dnes tak oblíbené plovoucí podlahy vypadají skvěle, ale jsou skutečně vhodné do dětského pokoje? Máte-li doma takový typ podlahy bez koberce, jistě víte, že je nutné častější vysávání. Na podlahách se totiž mnohem dříve vytvoří chuchvalce prachu, které pak poletují všude kolem.

Mnohem vhodnější variantou jsou proto koberce s nízkým vlasem a výkonný vysavač. Koberce mají totiž výborné antistatické vlastnosti., které odpuzují prach.

 

detsky pokoj

 

Proč koberec?

Koberce nám nabízejí mnoho výhod. Jsou měkčí a teplejší, což děti velice ocení, protože si často rády hrají právě na zemi.

Patří také k nejlevnějším podlahovým krytinám a oproti plovoucím podlahám skvěle tlumí hluk.

Životnost koberce

Životnost koberce je závislá na kvalitě zpracování i materiálu, ze kterého je vyroben. Moderní koberce jsou často vyráběny z umělých vláken. Vypadají dobře, ale s dlouhou životností zde raději nepočítejte. Do dětských pokojů však bohatě postačí.

Co se týče životnosti, nejdéle vydrží ručně vázané koberce z přírodních materiálů jako jsou například hedvábí nebo ovčí vlna. I moderní koberce však mohou být vyrobeny z těchto kvalitních materiálů.

Barvy koberců

Do dětských pokojů si můžeme dovolit zvolit opravdu pestrobarevné koberce s různými obrázkovými motivy. Patří sem zkrátka veselé barvy, které se dětem líbí. Vhodné je pak doplnění nábytkem s barevnými motivy.

Ještě jste si nepořídili svůj moderní koberec? Navštivte naši prodejnu Buchara v Praze a přijďte si vybrat z naší široké nabídky koberců do každého interiéru!