Do moderních domácností se opět vracejí koberce

Koberce měli své čestné místo již tisíce let zpět v domech panovníků i ve stanech kočovníků. Vždy totiž byly nejen krásným doplňkem, který zdobil interiér, ale také nabízely dokonalou tepelnou izolaci, která zejména v dávných dobách, kdy ještě neexistovalo klasické topení, byla nutností. Dnes se koberce opět vrací do domácností.

Žádná podlaha nezahřeje tak jako koberec. A právě proto se i do moderních domácností, kde najdeme vizuálně velmi pěkné podlahy příjemné na dotek, vracejí koberce. Díky kobercům je moderní interiér vhodně doplněn barvami, jsou zlepšeny akustické podmínky a domov je o něco útulnější.

Moderní koberce

Na trhu naleznete klasické i moderní koberce různé kvality. V dnešní době již koberec není drahou záležitostí, kterou si mohou pořídit jen někteří, jak tomu bylo dříve. V obchodních domech totiž najdete zejména kusové koberce z umělých vláken, které potěší nejen velmi příznivou cenou, ale i pestrými barvami.

Pokud jste však ochotni připlatit si, na trhu existují také kvalitní moderní koberce, které jsou vyrobeny z přírodních vláken. Jedná se o ruční výrobu, stejně jako je tomu u klasických perských koberců.

Přírodní koberce neztrácí hodnotu

Velkou výhodou je fakt, že pokud o koberec dostatečně pečujete, jeho hodnota postupem času stoupá. Mezi kvalitní moderní koberce řadíme například gabbehy, Chubi nebo nepálské koberce. I tyto kousky z přírodního vlákna mohou hrát nádhernými barvami a dokonale doplnit i moderní interiér.

Zdá se vám vaše podlaha v obývacím pokoji, v chodbě nebo v ložnici prázdná? Chtěli byste ji doplnit kvalitním moderním kobercem? Navštivte nás v kamenné prodejně Buchara v Praze a vyberte si vhodný doplněk, který se bude hodit do vašeho interiéru. S výběrem vám rádi poradíme a v případě potřeby vám zapůjčíme koberec na vyzkoušení domů.