Jak na nákup hedvábných koberců

Hedvábné koberce vynikají svým leskem a jemností. Jsou skvělým doplňkem do historického, ale i moderního interiéru. Jejich výroba spočívá v ruční práci a každý vyrobený kus je dokonalým originálem, jehož hodnota při správné péči s přibývajícími lety stoupá. Jak se takové koberce kupují? A na co si dávat pozor?

jaknahedvabi

Ručně vázané koberce jsou stále klenotem mnoha domácností a synonymem zajímavé investice. Pokud se totiž o takový koberec budete správně starat, jeho hodnota bude postupem času stoupat. Velice elegantní variantou ručně vázaných koberců jsou koberce hedvábné. Většina z nich pochází z íránského města Ghom, ve kterém je vázání koberců dlouholetou tradicí.

Hedvábné koberce jsou známé pro svou jemnost, lesk a krásu barev. U těchto koberců je často hustota vazby více než 1.000.000 uzlíků na metr čtvereční a můžeme na nich obdivovat do detailu propracované, originální vzory.

Při správném zacházení jejich cena nemálo roste. Oproti bavlněným kobercům jsou hedvábné koberce mnohem jemnějších vzorů, vzhledem k mnohem tenčím osnovním nitím.

  • Kde koupit hedvábné koberce?

K nákupu takto hodnotných, ručně vázaných koberců v žádném případě nedoporučujeme internet. Vždy je nutné mít možnost si vybraný koberec prohlédnout. Fotografie totiž velmi často klamou a mohli byste být překvapeni, že barva je úplně jiná než na obrázku. V horším případě vám může být doručen koberec, který vůbec není ručně vázaný a jeho hodnota je prakticky nulová.

Kupujte proto koberce v kamenných prodejnách u obchodníků, kteří se již těmto produktům věnují dlouhá léta a poradí vám s výběrem vhodného koberce pro váš interiér, případně vám takový koberec zapůjčí k vyzkoušení. Přijďte si prohlédnout nádherné hedvábné koberce k nám, do obchodu Buchara v Praze.