Jak přizpůsobit byt orientálnímu koberci?

Zdědili jste po dědečkovi orientální koberec a máte pocit, že se již nehodí do vašeho moderního interiéru? Máte svůj vlastní orientální koberec, který chcete využít v novém interiéru a nevíte si rady s tím, jak zařídit svůj interiér tak, aby byl moderní a zároveň se v něm dobře vyjímal i váš koberec? Níže uvádíme několik základních rad, jak přizpůsobit vybavení bytu klasickému orientálnímu koberci.

orient

moderními koberci je to jednoduché. Mnohdy jsou jednobarevné nebo mají pouze jednoduchý vzor, a tak se dobře párují s dalším vybavením interiéru velice jednoduše. K jakému typu nábytku se ale nejlépe hodí orientální koberce?

  • Opakujte barvy koberce i v nábytku

Vzorované koberce vypadají velmi dobře, když je alespoň jedna barva bude opakovat i v nábytku. Velmi dobrou kombinací je například vzorovaný koberec červené barvy a doplnění interiéru například červenými polštáři na sedačce.

  • Dřevo snese jakoukoliv barvu

Převažuje-li u vás nábytek s barvami přírodního dřeva, váš interiér pravděpodobně snese koberec jakékoliv barvy – modrý, zelený nebo červený koberec pro vás zkrátka nebude představovat žádný problém.

  • Nebojte se kombinovat klasiku

Klasické perské koberce se velmi dobře kombinují s dalšími klasickými vzory, jako například kostky, rybí kost nebo vzor zebra.

  • Koberec do vstupní haly

V případě, že se vám koberec nehodí k současnému nábytku a přesto si jej chcete ponechat, vyzkoušejte také možnost umístění koberce do vstupní haly, kde většinou není téměř žádný nábytek a koberec tak bude téměř jediným zdobným prvkem této místnosti. Do ostatních místností pak můžete volit moderní koberce jednodušších a velmi dobře kombinovatelných vzorů.

Potřebujete svůj interiér doplnit o moderní koberec? Přijďte si k nám do obchodu Buchara vybrat moderní koberec, který bude zároveň uměleckým dílem, jehož cena s přibývajícími léty poroste…