Jak prodat svůj starý orientální koberec?

Máte starý orientální koberec po rodičích nebo po prarodičích a rádi byste jej prodali? Nebo už se vám orientální koberec, který máte doma, nehodí k současnému stylu vašeho interiéru? Pak pravděpodobně přemýšlíte, kde a jak svůj koberec nejlépe prodat. Nevíte, jak na to? Pak věnujte pozornost několika následujícím odstavcům.

Pokud jste se rozhodli svůj starý perský nebo orientální koberec prodat, můžete tak učinit několika způsoby.

V první řadě můžete pořídit kvalitní fotografie svého koberce a nabídnout jej v místních inzertních novinách nebo v okruhu svých známých a rodiny. Můžete se také zmínit před svými spolupracovníky v zaměstnání. Toto je pravděpodobně nejpříjemnější cesta prodeje perského koberce, pokud tedy znáte jeho současnou cenu.

Fotografie svého koberce můžete také vyvěsit na jednom z webových inzertních serverů. V popisu nezapomeňte zmínit všechny výhody jako skvělý stav, nádherné barvy, krásné vzory, neobvyklý design, ruční práce, stáří atd. Vážní zájemci by pak měli mít možnost přijít se na koberec podívat přímo k Vám.

Svůj perský nebo orientální koberec ale můžete nabídnout také u lokálního prodejce těchto druhů koberců. Svůj starý koberec můžete například přivézt k nám na prodejnu Buchara v Praze a nabídnout jej do komisního prodeje. Postaráme se o prodej Vašeho koberce včetně veškerých náležitostí a Vy si nebudete muset dělat starosti se sháněním zájemce.

Pokud si nejste jisti hodnotou svého koberce, nechte si jeho cenu posoudit od nezávislého certifikovaného odhadce. Hodnota perských a orientálních koberců při zachování dobrého stavu každým rokem stoupá a je škoda prodat svůj koberec pod cenou.