Jak sladit koberec s nábytkem?

I když v posledních letech byly v domácnostech oblíbené spíše plovoucí podlahy nebo lina, postupně se lidé opět vracejí ke kobercům. Existuje totiž mnoho důvodů, proč podlahu vašeho interiéru ozdobit právě kobercem.

Koberec je krásnou dominantou mnoha domácností. Prvním krokem při jeho výběru však je, aby dokonale zapadl do daného interiéru. Koberec vybíráme dle velikosti, ale také barvy. Ta by měla vhodně doplňovat nábytek i stěny místnosti.

 

nabytek bog

 

Kontrast

Pokud budete mít v místnosti světlou podlahu a bílý nábytek, bílý koberec v tomto případě nebude zrovna šťastnou volbou. Zvolte proto raději kontrast. Skvěle bude vypadat například tmavší podlaha se světlejším nábytkem nebo naopak světlejší podlaha doplněná tmavším nábytkem. Interiér pak rozjasní moderní koberce, které často hrají nádhernými barvami. Velmi oblíbené jsou také klasické orientální koberce, které se hodí jak do moderního, tak do staršího interiéru.

Koberec do dětského pokoje

Moderní koberce oceníte zejména v dětských pokojích. Tam si totiž můžeme dovolit mix skutečně pestrých barev. Barvy pak většinou vybíráme podle toho, zda se jedná o pokojíček dívky nebo chlapce. Výborným řešením pro malé děti je nábytek s malovanými vzory, který je doplněn kobercem s obrázky.

Koberec do ložnice

Do ložnice naopak většinou volíme decentnější tóny, které nebudou rušit náš spánek. V této místnosti můžeme koberec sladit s podlahou a nábytkem. Kontrastu pak dosáhneme například barevným povlečením nebo pomocí závěsů.

Míchání barev

V interiéru bychom neměli kombinovat více než 3 základní barvy. Jedinou výjimkou zůstávají dětské pokoje.

Ještě nemáte svůj moderní koberec? Sázíte na kvalitu? Přijďte se podívat do naší kamenné prodejny Buchara v Praze!