Jak správně pečovat o hedvábný koberec?

Hedvábí je pevný materiál s decentním leskem, díky kterému vznikají unikátní hedvábné koberce s velmi vysokou investiční hodnotou. Jejich čištění je náročnější proces, u kterého je třeba dodržovat stanovený postup. V případě, že na koberec vylijete tekutinu, stačí jej pouze vysušit suchým hadříkem nebo ubrouskem. Dojde-li však k většímu zašpinění, doporučujeme pro čištění využít služeb specializované firmyHedvábné koberce vám rádi vyčistíme i u nás, v Buchara, s.r.o.

 

hedvabi

 

Nepoužívejte chemii ani vodu

Na tento typ koberců v žádném případě nepoužívejte žádné chemické přípravky určené pro čištění umělých koberců. Můžete jej tak nenávratně poničit, a to nejen porušením vláken, ale i vybělením barevných odstínů.

Typicky se hedvábné koberce čistí prvotním vyklepáním prachu a pevných částic a dále vysátím. Čištění by mělo výhradně probíhat suchou cestou. Při špatném čištění koberce mokrou cestou dojde s nejvyšší pravděpodobností k jeho nenávratnému poškození a jedinou záchranou pak bude restaurátor.

Správné umístění koberce

Koberec by dále neměl být léta umístěn pod těžkým nábytkem nebo ve vstupní hale, kde po něm denně projde několik lidí. Nesvědčí mu ani vystavení přímému slunci. Pokud si přejete, aby si zachoval svou kvalitu po generace, je vhodné koberec pověsit na zeď nebo jej umístit do místnosti, kde nebude vystaven příliš velké zátěži.

U nás, v Buchara s.r.o. vám rádi zajistíme jak vyčištění hedvábného koberce, tak nutné opravy v případě jeho poškození. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.