Jak vybrat a koupit orientální koberec?

Pro mnoho lidí jsou orientální koberce ohromujícím uměleckým dílem. Orientální koberec je produkt, jehož hodnota se s přibývajícími léty nesnižuje. Právě naopak, při správné péči jeho hodnota stále roste. Jak ale koupit takový orientální koberec?

Pokud přemýšlíte o nákupu orientálního koberce, popřemýšlejte nejdříve nad tím, kde bude umístěn. Na základě tohoto předpokladu bychom pak dále měli volit velikost, ale i barvu, která se bude hodit ke stávajícímu interiéru. Jakmile si odpovíte na tuto základní otázku, můžete si položit několik dalších otázek, a to: Kolik jste ochotni do orientálního koberce investovat? Jak můžete posoudit jeho kvalitu a kde takový koberec koupit?

Cena orientálního koberce se odvíjí od několika důležitých faktorů, a to:

·         Kvalita

·         Země původu

·         Stáří

·         Stav koberce

Za ukazatel kvality je velmi často považován počet uzlů. Uzle ale není potřeba počítat…stačí se pozorně podívat na jednotlivé vzory. Kvalitní orientální koberec se skládá z pravidelných uzlíků. Při určování kvality koberce je také velmi důležitá kvalita vlny, která pak zaručuje jeho trvalou odolnost.

obchod

Zdrojem nejjemněji vázaných koberců je tradičně Írán, ale i kvalita koberců z Indie, Pákistánu, Turecka, Tibetu nebo Nepálu se za posledních 20 let velice zvedla.

Kvalitní orientální koberce je vhodné kupovat u specializovaných prodejců, kteří jsou na trhu již nějakou dobu a zároveň mají kvalitní dodavatele. Koberec zakoupený u nás, v prodejně Buchara,  můžete nejdříve vyzkoušet v rámci vlastního interiéru, abyste měli jistotu, že se do vašeho domu bude hodit. Orientální koberec také můžete vyměnit do 1 měsíce od data nákupu.