Jak vybrat koberec do vašeho interiéru?

V dnešní době mnoho lidí místo koberců volí parkety nebo lina. Koberce jsou ale stále velmi oblíbené a udržují si svou tradici. Dodávají totiž interiéru na útulnosti, pěkně jednotlivé místnosti doplňují a mají velmi dobré izolační schopnosti. Koberce jsou měkké a příjemné na dotyk a je tedy mnohem příjemnější chodit doma po koberci, než po studené podlaze. Dle čeho se ale řídit při výběru koberce do vašeho interiéru?

Funkce koberce ve Vaší domácnosti

Klíčovou otázkou je, proč si chcete pořídit do své domácnosti koberec. Má plnit ozdobnou funkci? Bude umístěn v místnosti, kam chodí návštěvy? Na základě odpovědi na tuto otázku se budete moci rozhodnout, z jakého materiálu by měl být koberec vyroben, jaká barva by byla ideální a jakou hustotu vlasu by měl mít.

Materiál

Velmi důležitý je materiál koberce. Nejčastěji v prodejnách narazíte na syntetické koberce, u kterých vás sice potěší nízká cena, ale musíte počítat s tím, že příliš dlouhou životnost mít nebude a brzy budete muset pořídit nový. Další možností jsou ručně vázané koberce z ovčí vlny. Sem nepatří pouze perské koberce, ale i moderní koberce jako Gabbehy, Chubi, pákistánské koberce a další. Další výhodou ručně vázaných koberců je skutečnost, že pokud o ně budete dobře pečovat, jejich cena bude s přibývajícími léty stoupat a mohou je po vás zdědit ještě vaše vnoučata.

Barva a vzor koberce

Koberce si lidé většinou pořizují i proto, aby bylo jejich bydlení krásnější. A právě proto je při jejich výběru velmi důležitá barva a vzor. Barvu vybíráme podle nábytku v interiéru. Pokud je již místnost vybavena nábytkem, nic nezkazíte decentnějšími barvami a vzory. Naopak v prázdných nebo poloprázdných místnostech vyniknou propracované vzory. Vzorované perské koberce ale mnohdy sluší i obývacím místnostem. Chcete si do vašeho bytu pořídit moderní koberec a nevíte si rady s výběrem? Navštivte naši prodejnu Buchara v Praze a my vám poradíme, jaké koberce se do vašeho interiéru hodí nejvíce.