Jak zajistit, aby cena vašeho orientálního koberce stále stoupala?

Orientální koberce jsou velmi oblíbeným doplňkem do domácnosti, který navíc s časem získává na své hodnotě. Tyto koberce jsou klenotem v každém domě a vzhledem k tomu, že kvalitní kousky vznikají ručním vázáním i po dobu několika měsíců, jsou skutečně jedinečným originálem, o který je radno řádně pečovat.

Orientální koberce se zkrátka vrací do moderních interiérů. Jsou velmi zajímavým doplňkem, který vytváří skvělý kontrast k jinak minimalistickému nábytku. Velmi dobře vypadají například na plovoucích podlahách s imitací dřeva. Zakoupit je můžete v různých velikostech a barevných provedeních s tím, že každý vzor je skutečně originál.

 

 

Jak zajistit, aby orientální koberec neztrácel na hodnotě?

Jak jsme již zmínili, když o ručně vázané orientální koberce správně pečujete, nebudou ztrácet na své hodnotě, právě naopak.

Pro zachování nádherných barev se vyvarujte umístění koberce na přímé slunce. Postupem času by došlo k jeho vyšisování. Koberec by také měl být umístěn na suchém a rovném místě, kde se po něm nebude denně šlapat. Vhodné není ani zatížení nábytkem.

Pozor byste si měli dávat také při čištění koberců. V žádném případě nepoužívejte čistící prostředky určené na syntetické tkaniny a nedávejte je vyčistit do klasické čistírny, kde čištění probíhá chemickou cestou. Pokud je třeba koberec vyčistit, doporučujeme kontaktovat specializovanou čistírnu, která má s podobnými koberci zkušenosti.

Pokud na koberec vylijete obyčejnou tekutinu, rychle se ji snažíme odstranit savými ubrousky. Vzhledem k tomu, že vlákna orientálních koberců jsou mastná, odpuzují vodu a tekutinu by mělo být snadné z koberce odstranit. V žádném případě koberec nedřeme.

Doslova pohromou pro orientální koberce mohou být domácí mazlíčci. Pokud se na koberci objeví psí moč, která je velmi agresivní, je nutné ji velmi rychle odstranit. Mnohem hůře však může koberec dopadnout při škrabání kočičími drápky, kterými jsou vytažena jednotlivá vlákna a úhledné uzlíky jsou tak porušeny.