Klasický versus perský koberec: který vybrat?

Koberce jsou nejen velmi praktickým doplňkem do každého interiéru, ale nezastupitelná je rovněž jejich dekorační funkce. Stojíte však nyní před volbou, zda vsadit na klasický koberec, nebo vás láká představa elegantního perského koberce, který je symbolem luxusu? Podívejme se to, jaké výhody obě varianty skýtají!

Stylový a luxusní perský koberec

Zdá se vám perský koberec jako příliš výrazný a bojíte se, že do vašeho domova nezapadne. Jistě, perské koberce jsou velmi osobité, ale v tom je jejich kouzlo! Perské koberce, které v sobě skýtají mnoho motivů, nenechají vaši fantazii vydechnout, neboť při každém pohledu na nich objevíte nějaký nový detail… Luxusní orientální koberce jsou navíc poměrně všestranné a lze je použít na mnoho způsobů, například jako předložku k posteli, běhoun na chodbu nebo doplněk pod konferenční stolek. Ovšem jsou i další způsoby, které vás možná dosud ani nenapadly. Perský koberec se bude vyjímat jako dekoraci na zdi, přehoz na křesle a podobně. Vaší fantazii se zkrátka meze nekladou!

Praktický a oblíbený klasický koberec

Hledáte spíše praktický koberec, kterého si v interiéru téměř nevšimnete? Moderní design ubírající se převážně minimalistickým směrem nahrává jednobarevným kobercům, které prostor spíše zútulní, než aby jej nějak ozvláštnily. Levné klasické koberce se hodí všude tam, kde mohou velmi snadno přijít k úhoně v podobě těžko odstranitelných skvrn, nebo kde budou nadměrně zatěžovány. Pravdou je, že klasickým jednobarevným kobercem, případně kobercem s nějakým abstraktním vzorem většinou nic nezkazíte. Ovšem nutno podotknout, že mnohdy se nejedná o příliš originální řešení a může být těžké najít koberec, který opravdu zaujme. Je to jako hledat jehlu v kupce sena…

 

Dáváte přednost spíše nenápadným kobercům, nebo se nebojíte ani nápaditých perských koberců?