Koberce z přírodních materiálů nabízejí mnoho výhod

V dnešní době nás doslova obklopují umělé materiály a levné náhražky. Lidé se ale postupně začínají vracet k přírodě, protože vědí, že přírodní materiály jsou v mnoha ohledech nenahraditelné. Například v případě koberců toto platí dvojnásob. Nejenže přírodní, ručně tkané koberce vydrží mnohonásobně více než jejich umělé napodobeniny, ale také jejich cena s přibývajícími léty roste.

Přírodní koberce mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů, jako jsou hedvábí, ovčí vlna, juta, kokosové vlákno atd. Mezi nejznámější ručně vázané koberce patří například perské koberce, hedvábné koberce nebo chubi.

 

jakpecovat

 

Perské koberce

Perské koberce jsou dokonalá umělecká díla, která si rodiny předávají z generace na generaci. Perské koberce jsou vyráběny ručním vázáním v mnoha různých barevných provedeních. Skvěle doplňují jak klasický, tak moderní interiér. 

Koberce z hedvábí

Hedvábné koberce okouzlí svou jemností a leskem. Tyto koberce pochází pochází z Íránu a jejich díky propracovaným vzorům, vysokému počtu uzlů, ruční práci, kvalitě materiálů a nádherným barvám, mají velmi vysokou investiční hodnotu.

Chubi

Chubi koberce pocházejí z Afghánistánu a jsou vázány z pravé ovčí vlny a k jejich výrobě jsou využívána výhradně přírodní barviva. Jsou nenáročné na údržbu a vzorům se zde meze nekladou. Můžete zakoupit Chubi koberec s klasickým vzorem, ale nechybí ani široká škála koberců s moderními vzory.

Přidaná hodnota koberců z přírodních materiálů

Zakoupíte-li si koberec z umělých vláken, je třeba počítat s tím, že jeho hodnota bude s přibývajícími lety stoupat, jako je tomu u ručně vázaných koberců. Navíc, každý ručně vázaný koberec z přírodních materiálů je unikátním uměleckým dílem. Ať už si zakoupíte koberec s klasickými nebo bederními vzory, vždy se bude dokonale vyjímat v klasickém i moderním interiéru.