Kouzlo ručně vázaných koberců

Kouzlo ručně vázaných koberců

Ručně vázané koberce jsou stále synonymem vysoké kvality. Tento způsob výroby koberců má svůj původ na dalekém Východě, kde se toto umění dědí po generace. I dnes jsou stále obdivovanou a funkční ozdobou interiéru.

Zejména ve východních zemích je vázání koberců tradicí, na které jsou jednotlivé rodiny hrdé. Vznikají jim totiž pod rukama unikátní umělecká díla nemalé hodnoty. A navíc, s přibývajícími lety jejich hodnota ještě stoupá.

V asijských zemích, jakou jsou Írán, Turecko, Indie, Nepál a další jsou vyráběny koberce se specifickými vzory. Oproti průmyslově vyráběným kobercům z umělých vláken je jejich kvalita nesrovnatelná. Koberce jsou vázány pomocí specifických uzlů, u některých z nich dosahují dokonce počtu 1000 uzlíků na metr čtvereční. Použitým materiálem je zpravidla vlna, která má pro tento účel výborné vlastnosti. Je pevná, snadno čistitelná a velice trvanlivá.

Při dobrém zacházení tyto ručně vázané koberce hodnotu neztrácí, ale naopak, na hodnotě získávají. Mezi ručně vázané koberce nepatří pouze perská klasika. Ale moderní koberce jako Baluchi nomádské výroby, Gabbehy, Chubi z Afghánistánu a mnoho dalších.

  • Koberce Chubi

kouzlo 2

Hledáte-li ručně vázaný koberec vkusných, moderních vzorů, prohlédněte si koberce Baluchi, které jsou pečlivě vázány v Afghánistánu. Při jejich výrobě jsou používány pouze přírodní barvy, které jsou stálé.

 

  • Koberce Baluchi

Baluchi jsou nomádské koberce vyráběné zpravidla v Íránu a Afghánistánu. Hustota vázaných uzlů se pohybuje mezi 1000 až 1500 uzly na metr čtvereční a jsou oblíbené zejména pro svou vysokou kvalitu, nevšední moderní vzory i nízkou cenu.

  • Koberce Gabbeh

Koberce Gabbeh byly vždy nedílnou součástí života nomádských žen, které v rámci jejich vzorů vyjadřovaly obrazy z přírody, která je obklopovala. Pravé Gabbehy, které jsou ručně vázány v Íránu, jsou oblíbeným a funčním doplňkem moderních interiérů.

Ručně vázané koberce mají své jedinečné kouzlo. Každý kus je jedinečným uměleckým dílem vysoké kvality. Přijďte se podívat na moderní kusové koberce do naší prodejny Buchara v Praze. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného doplňku do Vaší domácnosti.