Kruh, obdélník, čtverec… Orientální koberec podle vašeho gusta

Orientální koberce hýří mnoha barvami i vzory, stejně tak jsou ale dostupné v různých velikostech a tvarech. Není proto sebemenší problém najít koberec, který dokonale zapadne do daného prostoru a stane se nepostradatelným doplňkem. Perské koberce je vhodné vybírat nejen z hlediska barevnosti, ale také s ohledem na konkrétní místo. Kde jaký orientální koberec nejlépe vynikne?

Netradiční kruhový orientální koberec

Že jste ještě neviděli kulatý orientální koberec? Jedná se o praktické koberce, které působí velmi luxusně a lze je použít takřka kdekoli, jako předložku v ložnici, zajímavou dekoraci v pracovně, nezbytný doplněk u křesla a podobně. Ovšem také oválné koberce se vyznačují velkou všestranností a zajímavým vzhledem.

Klasický obdélníkový orientální koberec

Klasika v podobě perského koberce v obdélníkovém provedení nikdy nezklame, tak proč s takovým kobercem nezačít? Použít jej můžete pod konferenční stolek, jako předložku k posteli nebo jako zajímavou dekoraci na stěnu, která bez problémů zastoupí okoukaný obraz.

Zajímavý čtvercový orientální koberec

Méně obvyklé jsou čtvercové koberce, které však jistě stojí za pozornost. Takový koberec se bude skvěle vyjímat v pracovně, v předsíni i kdekoli jinde. Čtvercový tvar dává velmi dobře vyniknout ornamentům, které tak působí ještě tajemněji.

Praktický orientální běhoun

Dlouhá chodba, která vypadá příliš prázdně? S tímto vám pomohou oblíbené běhouny, které pozvednou každý prostor na vyšší úroveň. Běhoun navíc umí opticky prodloužit daný prostor a příjemně jej zútulnit.

 

Jaký tvar orientálního koberce vás nejvíce zaujal? Každý má nepochybně něco do sebe a každá místnost si jistě zaslouží tuto působivou ozdobu, jež je navíc velmi dobrou investicí, které nebudete litovat!