Kusový, nebo celoplošný koberec? Poradíme vám!

Není koberec jako koberec… Váháte, zda si pořídit celoplošný koberec, nebo zvolit spíše kusový koberec? Obě možnosti mají samozřejmě své výhody. Pojďme si je tedy zrekapitulovat. Poté určitě budete mít jasno!

Kusový koberec: výhody a použití

Nespornou výhodou kusového koberce je jeho variabilita. Přece jenom jej můžete během chvilky přemístit a změnit tak vzhled místnosti nebo celého bytu. Kusové koberce navíc více přejí výraznějším vzorům a barvám, které by na velké ploše působily přeplácaně. Kusový koberec se díky tomu stane zajímavým designovým prvkem, který upoutá pozornost na první pohled. Neutuchající oblibě se v tomto ohledu těší například perské koberce, které nachází uplatnění i v moderním interiéru a díky teplým barvám působí velmi příjemným dojmem. I perský koberec se totiž skvěle vyjímá pod konferenčním stolkem, vedle postele, v předsíni nebo v jídelním koutě…

Celoplošný koberec: výhody a použití

Pravdou je, že celoplošné koberce jsou v posledních letech poněkud na ústupu, takže je v českých domácnostech vídáme čím dál méně. Proč tomu tak je? Zatímco dříve celoplošné koberce měly za úkol zejména zakrýt méně pěknou podlahu, například staré linoleum, v současnosti hraje podlaha hlavní roli a jejímu výběru je věnována stále větší pozornost. Proto mnoho lidí, kteří zařizují nový byt nebo jej rekonstruují, ani nenapadne pořídit si koberec zakrývající celou podlahu. To však neznamená, že celoplošným kobercům úplně odzvonilo! Přece jenom jsou velmi praktické v ložnici nebo dětském pokoji, kde není studená podlaha zrovna vítaná a kde tolik nehrozí znečištění koberce. Vyčistit celoplošný koberec je přece jenom náročnější záležitostí.

 

Dáváte přednost spíše nenápadným celoplošným kobercům, nebo u vás vítězí výrazné a zajímavé kusové koberce?