Máte doma koberec? A proč jsou koberce stále součástí mnoha domácností?

Koberce jsou již po tisíciletí nedílnou součástí mnoha domácností. Historicky je naleznete jak v karavanech kočovných kmenů, tak v nádherných palácích panovníků různých zemí světa. Tyto unikátní výrobky plnily jak izolační, tak designovou funkci.

V dřívějších dobách byly koberce spíše výsadou bohatých společenských vrstev. V jejich domech se objevovaly zejména perské koberce, které byly obdivovány pro své nádherné barvy i unikátní vzory, které vznikaly výhradně ruční prací.

 

int 1 bglg

 

Koberce dnes

V dnešní době je koberec zcela běžnou záležitostí, která se vyskytuje ve většině domácností. Koberce zdobí dětské pokojíčky, obývací pokoje, vstupní haly i ložnice. V dnešní době již tento produkt není pouze výsadou bohatých. Dovolit si jej může prakticky každý. Koberec z umělých vláken za nízkou cenu dnes totiž najdete téměř v jakémkoliv supermarketu.

Různá kvalita koberců

Při pořizování koberce je však důležité uvědomit si, že se jedná o investici na několik let. Nebývá zvykem, že bychom u nás kupovali každý rok nový. A proto je třeba dbát na jeho kvalitu. Mezi nejkvalitnější koberce samozřejmě patří ty, které jsou ručně vázány z přírodních materiálů, například z vlny nebo z hedvábí. I moderní koberce však mohou být kvalitní. Jsou k dispozici v mnoha barevných i designových provedeních.

Proč si pořídit koberec?

Moderní koberec je úžasný designový prvek, který dokáže obohatit každou místnost. Proč tedy mít doma koberec? Protože právě koberec dokonale zútulní váš interiér a z velké části se zaslouží o celkovou atmosféru vašeho domova.

V našem obchodě Buchara naleznete široký výběr orientálních i moderních koberců té nejvyšší kvality. S výběrem vám rádi poradíme a v případě potřeby si zvolený koberec budete moci vyzkoušet přímo ve vaší domácnosti.