Moderní koberce ozdobí moderní dům i starší chalupu

Koberce jsou stále oblíbeným doplňkem do každé domácnosti, ať už se jedná o moderní dům nebo starší chalupu. Doplní zkrátka moderní i klasický interiér a udělají z něj skutečný domov. Na trhu existuje nepřeberné množství velikostí, tvarů a barevných variant koberců nejrůznější kvality. Většina z nich je však ze syntetických vláken. U těchto moderních koberců je třeba si uvědomit, jak dlouho vám v domácnosti vydrží. Přejete-li si koberec, který budete mít v domácnosti opravdu dlouho a jeho cena s přibývajícími lety poroste, volte moderní koberce ruční výroby. Jejich cena je vyšší, ale rozhodně se vyplatí.

Moderní koberce nemusí být jen výrobkem ze syntetických vláken strojové výroby. I v dnešní době se stále vyrábí ručně tkané koberce z ovčí vlny, jejichž kvalita je naprosto nesrovnatelná. Materiál a způsob výroby koberců je zkrátka klíčové, co se týče celkové kvality produktu.

Koberce z umělého vlákna

Koberce z umělého vlákna seženete již v téměř každém supermarketu a hypermarketu. Jejich nevýhodou je, že při zatížení většími a těžšími kusy nábytku na koberci vzniknou otlačená místa, kterých už se jen tak nezbavíte.

Ručně vázané koberce

Ručně vázané koberce jsou nejčastěji vyráběny z vlny nebo z hedvábí. Pravděpodobně znáte klasické koberce s orientálními vzory. Pravdou ale je, že zde najdete i skvosty s moderním vzorem, které se vám s jistotou budou hodit do moderního interiéru. Moderní koberce zkrátka mohou být vyrobeny i ručně v mnohem vyšší kvalitě.

modernichalpupa

Výhody ručně vázaných koberců

Vlněné ručné vázané koberce mají výborné izolační schopnosti, velmi dobře tlumí hluk a pohlcují prach. Když se vám na ně vylije například víno nebo čaj, vysušíte je papírovým ubrouskem. Vzhledem k tomu, že je vlna přirozeně mastná, nevpije se do ní tekutina ihned. Koberce z hedvábí zase příjemně překvapí nádherným leskem a vyniknou na nich i ty nejpropracovanější vzory. Cena ručně vázaných koberců s věkem roste a každý kus je neopakovatelným uměleckým dílem.