Moderní, nebo klasický koberec?

Řešíte otázku, zda sáhnout po moderním koberci s abstraktními vzory, nebo jsou vám bližší klasické koberce, ze kterých dýchá historie? Volba vhodných bytových doplňků je při finálních úpravách interiéru klíčová.

Každému interiéru však svědčí něco jiného, ale rozhodně není nutné řídit se výhradně trendy v interiérovém designu. Ty mají samozřejmě něco do sebe, nicméně zařídit interiér striktně v jednom stylu může být poněkud nepříjemné, neosobní.

Klasický koberec do každého interiéru

Říkáte si, že v dnešní době je nesmysl pořídit si koberec klasického vzhledu, který se bude v moderním interiéru vyjímat poněkud nepatřičně? I v moderních prostorách pojatých v minimalistickém duchu má použití tradičních doplňků své opodstatnění. Takové interiéry totiž velmi často působí příliš chladným, neosobním dojmem, čemuž mohou vhodně vybrané doplňky snadno předejít.

Zútulnit snad jakýkoli prostor umí orientální koberce, které jsou typické teplými barvami, nápaditými vzory i nečekaně širokými možnostmi použití, neboť je můžete umístit do ložnice k posteli, pod konferenční stolek, jako běhoun do chodby apod. Orientální koberec může mít mnoho podob, známé jsou zejména perské koberce, ale za pozornost stojí také turkmenské, nomádské nebo další typy koberců, které jsou plné tajemných ornamentů. Roztodivných zvířat i rostlin atd.

Moderní koberec vybírejte opatrně

Pokud si potrpíte na poslední trendy nejen v módě, ale také v interiérovém designu, moderní doplňky by ve vašem domově neměly chybět. Současné trendy sází na abstraktní vzory, vysoký vlas nebo výrazné barvy. Pravdou však je, že výrazný moderní koberec by se vám mohl postupem času značně omrzet, proto je při jeho výběru na místě jistá obezřetnost. Zvažte, zda se na daný vzor budete chtít dívat každé ráno, aniž by vám zakrátko lezl na nervy…

 

Na jaký koberec padne vaše volba? Budete se řídit současnými trendy, nebo vsadíte na svůj instinkt a vkus?