Objevte kouzlo orientálních koberců

Orientální koberce jsou dokonalým a funkčním doplňkem, který v minulých dobách zdobil sídla králů a bohatých šlechtických rodin. Tyto skvosty si můžete zakoupit i dnes. Jejich velkou výhodou je fakt, že při správném zacházení jejich hodnota stoupá.

Domovinou klasických orientálních koberců je Irán a Persie. Ručně vázané orientální koberce ale vznikají v řadě dalších zemí, jako jsou například Egypt, Čína, Nepál atd.

Přírodní materiály

Pravé orientální koberce, které mají vysokou investiční hodnotu, jsou vyráběny zásadně z přírodních materiálů. Nejčastěji je používána ovčí vlna a hedvábí. Každý z těchto materiálů má své výhody. Vlna je například přirozeně dostatečně mastná, a proto odpuzuje vodu. Hedvábí koberci propůjčuje nádherný lesk, který zvyšuje jasnost barev.

Ruční vázání

Orientální a perské koberce jsou zpravidla ručně vázané a toto řemeslo se v jednotlivých rodinách dědí z generace na generaci. Pod rukama jednotlivých řemeslníků denně vznikají umělecká díla, která mají vysokou investiční hodnotu. Hledáte perské koberce v Brně, v Praze a dalších městech? Podívejte se na naši nabídku těch nejlepších kusů v ČR, kterou naleznete přímo na webu.

Test pravosti koberce

Orientální koberec není zrovna levnou záležitostí. A proto doporučujeme zaměřit se na jeho pravost. Pravý koberec by na rozdíl od strojově vyrobeného měl přežít základní zátěžový test. Otočíte-li se na koberci na patě, vlákna pravého koberce se ihned narovnají. Strojově vyrobený koberec tímto jednoduchým testem neprojde.

 

kouzlo

 

A jak o perský koberec pečovat?

Péče o perské koberce není náročná. Stačí se vyhýbat chemickým čistícím prostředkům, koberec nedoporučujeme umisťovat na příliš frekventovaná místa jako jsou vstupní haly, kde hrozí jeho opotřebení a doporučujeme také vyvarovat se přímému slunci.

Ať už sháníte perské koberce v Brně, v Praze, v Ostravě nebo dalších městech, z naší nabídky kusových koberců nebudete zklamaní.