Orientální koberce: Jak vybrat ten nejlepší?

Říkate si, že orientální koberce nejsou nic pro vás? Byla by velká škoda je bezdůvodně zatracovat, neboť luxusní orientální koberce mají mnoho podob. Díky tomu si každý vybere takový orientální koberec, který bude s jeho domovem i vkusem v dokonalé harmonii…

Orientální koberec podle vašeho vkusu

  • Původ koberce: Nepálský, perský, nomádský nebo snad pákistánský koberec? Pravdou je, že, ač se to na první pohled nezdá, každý typ orientálního koberce je více či méně odlišný. Rozdíly jsou patrné v barevnosti i vzorech, neboť například nomádské koberce jsou typické teplými červenými barvami, turkmenským kobercům vévodí výrazné ornamenty a podobně. Nespoléhejte proto na žádné rady a raději se nechte vést svým vkusem a instinktem, nikoli diktátem nejrůznějších trendů…
  • Velikost koberce: Menší koberec, který poslouží jako předložka, nebo naopak velký, nepřehlédnutelný koberec, který se stane dominantou obývacího pokoje? Pokud si netroufáte rovnou na velký orientální koberec, zkuste nejprve právě nějaký menší model. Budete tak mít jistotu, že do vašeho domova dobře zapadne a poté už můžete investovat do většího, výrazného orientálního koberce, který se stane vaší chloubou.
  • Provedení koberce: I zde se vám nabízí spousta možností… Nejběžnější jsou zřejmě obdélníkové koberce, které se hodí téměř kamkoli, ale stejně tak můžete sáhnout po originálním kulatém nebo oválném koberci, které na volném prostoru velmi dobře vyniknou.
  • Vzor a barevnost koberce: Jak už bylo zmíněno, jednotlivé typy orientálních koberců mohou být značně rozdílné. Dáte přednost klasickým ornamentům, ze kterých přechází zrak, nebo vás zaujaly koberce plné exotických zvířat a rostlin? Vězte, že při každém pohledu objevíte nový, zajímavý detail, který podnítí vaši fantazii!

 

Jaký orientální koberec vám nejvíce padl do oka? A jak se bude ve vašem domově vyjímat?