Orientální koberec dodá osobité kouzlo i modernímu interiéru

Orientální koberce jsou doslova uměleckým dílem, které má nejen v íránských rodinách dlouholetou tradici. Tkaní těchto koberců si rodiny předávají po generace a každý kus je originál. Právě z těchto důvodů patří mezi jedny z nejzajímavějších investic. Navíc, ať už bydlíte v moderně vybaveném bytě nebo dáváte přednost rustikálnímu nábytku, orientální koberec váš interiér dokonale doplní a dodá mu osobitý ráz.

 

 

Orientální koberec a moderní interiér

Orientální koberce se dříve hojně umisťovaly do interiérů se starším nábytkem. V posledních letech ale získaly na oblibě i v moderních domácnostech, kde vytváří dokonalý kontrast s moderním nábytkem. Orientální koberce je možné pořídit v různých barevných provedeních a nádherné, ručně vázané vzory oživují jinak ve většině případů poměrně minimalistický design.

Kam umístit orientální koberec?

Orientální koberce je možné umístit na zeď, do obývacího pokoje před pohovku, nebo například do ložnice vedle postele. Kusové koberce vypadají skvěle v jakémkoliv interiéru. Stačí jen správně vybrat velikost a barvu, která správně doplní váš nábytek.

Orientální koberec jako investice

Orientální koberec není pouze doplňkem do vašeho interiéru. Skvělé na něm je, že se zároveň jedná o velmi zajímavou investici. Kvalitní orientální koberec je ručně vázaný a jeho výroba může z tohoto důvodu trvat i několik měsíců. Právě proto se cena takového koberce se může vyšplhat do velmi vysokých částek. Čím více uzlíků koberec má, tím je zpravidla dražší. Je však důležité o něj pečovat tak, abyste ho v průběhu let zachovali v co nejlepším stavu. Poničený koberec již takovou očekávanou hodnotu mít nebude. Pokud svůj koberec budete chránit před poničením a dáte mu dostatečnou péči, s jeho věkem cena poroste.