Patří perské koberce do moderního interiéru?

Perské a další orientální koberce patří mezi klasické interiérové doplňky, a proto se jim milovníci moderního designu mnohdy vyhýbají velkým obloukem, i když k tomu nemají nejmenší důvod. Perské koberce se totiž hodí i do moderně pojatého prostoru, stačí si vše jen důkladně promyslet…

Možná budete namítat, že orientální koberce nemají v moderním interiéru co dělat. Jistě, perské koberce jsou vnímány jako velmi tradiční, což je dáno nejen jejich dlouhou historií, s důrazem na klasické postupy při jejich výrobě. Jak tedy naložit s klasickými perskými koberci v moderním interiéru?

Moderní design doplněný o klasické prvky

Pravdou je, že moderní interiérové styly podobným experimentům velmi přejí, ba je přímo vyžadují. Dávno jsou pryč doby, kdy se byty či domy navzájem až příliš podobaly. Naproti tomu v současné době téměř nenajdete dva stejné interiéry, a to je jedině dobře. Už tak nikoho nepřekvapí, když uvidí klasické dřevěné dekory v kombinaci s industriálními betonovými prvky, jemné, decentní barvy v kombinaci s jasnými odstíny a výraznými abstraktními motivy nebo moderní dekorace doplněné o tradiční detaily, například v podobě luxusních perských koberců.

Orientální koberce dodají šmrnc

Perský koberec se v moderním interiéru postará o pomyslný wow efekt, a to zvlášť v případě, že jej umístíte na vhodné místo a dáte mu náležitě vyniknout. Nejčastěji bývá umístěn v obývacím pokoji, ale ještě více vynikne na nějakém čestném místě na zdi, například u jídelního stolu, nad sedací soupravou a podobně, neboť skvěle nahradí okoukaný obraz nevalné umělecké hodnoty. Perský koberec může posloužit také jako nezvyklý přehoz na posteli a podobně.

 

Nebojíte se podobných experimentů a kombinace moderního a tradičního interiérového vybavení a doplňků?