Perské koberce jsou zpět. Stávají se nedílnou součástí moderních interiérů

Perský koberec dokáže interiéru dodat orientální nádech, který je v dnešní době stále více žádaný. Je synonymem krásy, klidu a luxusu. Koberce mají skvělé izolační vlastnosti a dokážou interiér až neuvěřitelně zútulnit. A ty, které jsou vyrobené ručně, jsou zároveň hodnotným uměleckým dílem.

Orientální koberce svou historií sahají až do doby neolitu, tedy 7 až 8 tisíc let před naším letopočtem. Nejstarší dochovaný koberec je však z let 2 500 let před naším letopočtem. Lidé vázali koberce zejména pro jejich skvělé izolační vlastnosti. Plnily ale i okrasnou funkci, což je z dnešních perských koberců více než zřejmé.

soucasti

Perský koberec – dominanta vašeho bytu

Umístíte-li do interiéru perský koberec, s jistotou se stane dominantou daného prostoru. V dnešní době jsou perské koberce čím dál tím oblíbenější a stále častěji zdobí zejména moderní interiéry. Nejčastěji lidé prahnou po perských kobercích červené barvy, která již dlouhá léta vyjadřuje bohatství a luxus.

Kam tedy koberec umístit?

Klasický perský koberec bude slušet jak stěně ve vstupní hale, tak obývací místnosti. Velmi dobře se jeho krása vyjímá například před pohovkou nebo v ložnici. Perské vzory a syté barvy se velmi dobře kombinují se dřevěným nábytkem.

Perský koberec a barevné doplňky

V místnosti, kde je umístěn perský koberec, použijte spíše doplňky méně výrazných barev, případně je laďte do barev koberce. V případě červeného perského koberce se například budou hodit červené polštářky či závěsy na oknech. V ideálním případě se snažte dodržet barevné odstíny. Několik odstínů červené nebo modré by mohlo celkový dojem spíše pokazit.

Potřebujete si nejdříve vyzkoušet, jak by perský koberec vypadal ve vašem interiéru? Rádi vám vyjdeme vstříc.