Perský koberec, jak jej neznáte!

Perský koberec je tradičním interiérovým doplňkem, který je bezesporu symbolem luxusu a elegance. Jak však s perským kobercem naložit v moderním interiéru a kde všude je možné jej využít? Máme pro vás několik méně obvyklých tipů, jak s perskými koberci v interiéru naložit.

1.     Vrstvené perské koberce

Perské koberce mohou mít mnoho podob, ale jejich barevnost i vzory jsou velmi podobné. Díky tomu se perské koberce skvěle doplňují a je možné je velmi snadno v interiéru kombinovat. Můžete se tedy vydat cestou jednoho většího perského koberce, ale stejně tak si můžete pořídit několik menších modelů, které se mohou různě překrývat a vytvářet tak zajímavé kombinace. Takové řešení je navíc velmi variabilní a vy můžete koberce přemísťovat podle chuti a potřeby. Celý prostor díky tomu bude působit pokaždé jinak, neotřele.

2.     Perský koberec jako obraz

Impozantní dojem ve vašich návštěvách vždy zanechá perský koberec pověšený na zdi namísto okoukaného obrazu. Můžete si být jisti, že i vy při každém pohledu na tuto dekoraci vždy v bohatém vzoru objevíte něco nového, takže se vám jen tak neomrzí…

3.     Perský koberec jako přehoz

Zdá se vám to jako nesmysl? Naopak! Menší perský koberec můžete použít jako netradiční přehoz. Vaše stará pohovka nebo křeslo se tak rázem promění v luxusní kus nábytku. Perský koberec rovněž skryje nevzhlednou podnožku, otlučenou truhlu a podobně.

4.     Perský koberec jako předložka

Perské koberce se většinou v interiéru umisťují na čestné místo, kde nejvíce vyniknou. Proč je ale nepoužít i jinde? Menší perské koberce skvěle zastoupí například předložku u postele, oblíbeného křesla nebo i v koupelně. I zde je vše dovoleno!

 

Napadá vás další netradiční použití klasického perského koberce v interiéru? Podělte se s námi o své tipy!