Perský koberec jako praktický doplněk do moderního interiéru

Mají perské koberce místo i v moderním interiéru, ve kterém je kladen důraz zejména na praktičnost? Nepochybně! Důležité je zvolit pro ně vhodné umístění a dbát na jejich správnou údržbu. Kde všude lze tedy nádherné perské koberce použít?

Perské koberce spousta lidí vnímá pouze jako okrasný doplněk, jehož praktická funkce značně pokulhává. Je to však koberec (téměř) jako každý jiný, který není určen pouze pro okrasu a přehnaně opatrné zacházení.

Právoplatné místo perského koberce v každé místnosti

Perské koberce napomohou zútulnit moderní interiér, který může v opačném případě působit poněkud sterilním, chladným dojmem. Jistě, není vhodné umístit světlý koberec, na kterém bude vidět každá skvrna na chodbu, přímo ke vstupním dveřím. Ovšem výrazněji vzorovaný koberec můžete bez obav umístit do obytných místností. Ve strohém jídelním koutě se perský koberec postará o navození luxusního dojmu, v obývacím pokoji se bude nejlépe vyjímat pod konferenčním stolkem nebo oblíbeným křeslem, v ložnici vedle postele nabídne příjemně hřejivý povrch namísto studené podlahy. A v dlouhé chodbě vytvoří útulnou atmosféru, která zapůsobí na vaše hosty.

Časté výtky proti perským kobercům

Častým argumentem proti perským kobercům je rovněž náročná údržba. I zde se však jedná spíše o předsudek. Samozřejmě, že údržba a čištění perských koberců si žádá jistou opatrnost, ale při dodržení několika málo zásad je péče o perský koberec v podstatě poměrně jednoduchá. Na co si tedy dát pozor? Perský koberec by neměl přijít do styku s chemickými přípravky. Na menší skvrny je nejlepším pomocníkem mýdlová voda, v případě silnějšího znečištění nebo v rámci pravidelné údržby se obraťte na firmu specializující se na čištění koberců a čalounění.

 

Také rádi kombinujete v interiéru klasické doplňky a moderní prvky?