Perský koberec: překonaný doplněk, nebo moderní záležitost?

Pokukujete už nějakou dobu po luxusním perském koberci, ale nechcete investovat do něčeho, co už je možná dávno mimo veškeré trendy v interiérovém designu? Nic není černobílé, a perské koberce už vůbec ne. Zamysleme se chvíli nad tím, zda se jedná o interiérový doplněk hodný pozornosti, nebo naopak dávno překonaný prvek, který odporuje moderním trendům v interiérovém designu!

Perské koberce jako symbol minulosti

Mnoho lidí vnímá perské koberce jako příliš tradiční doplněk, který nemá v moderním interiéru co dělat. To je samozřejmě dáno jejich nesmírně dlouhou historií a také pečlivě dodržovanými výrobními postupy, ale také výraznými, klasickými vzory, které nemusí vzbuzovat zrovna moderní dojem. Pravdou je, že z perských koberců takříkajíc dýchá minulost a historie, a to je jedině dobře. Vždyť proč interiéru nedodat nějaký zajímavý příběh, kterých jsou exotické perské koberce plné?

Perské koberce jako moderní trend

Možná vás to překvapí, ale perské koberce jsou v kurzu více, než by se mohlo zdát… Dalo by se totiž říci, že v současné dovoleno je dovoleno téměř všechno. Klasický styl je doplněn o ultramoderní detaily, a naopak moderní minimalistické interiéry ozvláštňují tradiční prvky, které na sebe zaručeně přitáhnou pozornost. To je případ i orientálních koberců, které v minimalistickém, na prvním pohled poněkud strohém interiéru patřičně vyniknou a dodají mu útulný, přívětivý nádech, který v moderní architektuře mnoho lidí zcela oprávněně postrádá. O to se postarají zejména teplé, tlumené odstíny, které jsou pro perské a další typy exotických koberců typické. A co víc, vhodně umístěný perský koberce může skvěle fungovat jako netradiční obraz, který při každém pohledu nabízí nový příběh a tajemství… A právě k takovým neotřelým řešením současné trendy vybízí!