Přizpůsobte výběr koberce barevným trendům

Nejen oblečení odráží módní trendy. I vaše domácnost může hrát moderními barvami a být doplněna aktuálně uznávanými doplňky. Jaké barvy by letos ve vaší domácnosti neměly chybět? A jak výběr koberce přizpůsobit moderním trendům?

V letošním roce by se v domácnostech měly objevit tlumené barvy, které kontrastují s nápaditějšími odstíny. Barvou tohoto roku je světle modrá, která do domova vnáší klid, pohodu a relaxaci. Designéři si totiž uvědomují, že v dnešní době je zpomalení životního tempa pro většinu z nás nutností. Domov by na nás tedy měl působit klidně a vyváženě.

Slaďte koberec s moderními trendy

V případě, že chcete sladit koberec s moderními trendy, existují dvě možnosti. V případě, že se rozhodnete investovat do dražšího, ručně vázaného koberce z přírodních materiálů a zároveň budete obměňovat barevné doplňky v interiéru, bude lepší, rozhodnete-li se pro lehce kombinovatelné barevné provedení – tedy například hnědou či šedou barvu.

Jestliže se rozhodnete krátkodobě vyměnit doplňky v interiéru tak, aby dominovala světle modrá barva a navodili jste zde poklidnou atmosféru, ale nechcete do koberce příliš investovat, bohatě postačí levnější kusový koberec z umělého vlákna. Výhodou tohoto koberce je fakt, že až budete chtít interiér opět inovovat, nebude vám líto vyměnit tento kousek za nový.

Kvalitní moderní koberce

Pokud si přejete zakoupit koberec, u kterého bude zároveň růst jeho hodnota, doporučujeme vybrat si z kvalitních moderních koberců z přírodního vlákna, mezi které řadíme například koberce Chubbi, nepálské koberce nebo Gabbehy. Všechny tyto varianty najdete v naší kamenné prodejně Buchara v Praze. Přijďte se podívat a vyberte si kvalitní moderní koberec, který nestárne.