Proč dát přednost koberci?

Už naše babičky byly nadšené, když byl v jejich domě položen nový koberec. A to dokonce navzdory tomu, že dříve nebyl k dispozici takový výběr. Naše babičky měly mnoho důvodů, proč ozdobily své domovy právě kobercem. Pojďme se podívat na některé z nich.

 

berusky

 

Pohodlí

Koberec je teplý, měkký a příjemný na dotek. Těmto vlastnostem bude tvrdá a studená podlaha jen těžko konkurovat. Jsou proto ideální do dětských pokojů, ve kterých děti rády tráví spoustu času hraním na zemi.

Pestré barvy

Dnešní moderní koberce nabízí výběr ze široké škály pestrých barev, designů i velikostí. Je jen na vás, jaký koberec si vyberete.

Nízká cena

Oproti plovoucím podlahám koberec zakoupíte za nesrovnatelně nižší cenu. Navíc, položit koberec je mnohem snadnější a rychlejší než položit plovoucí podlahu.

Úspora energie

Koberce byly už v dávných dobách známé pro své izolační schopnosti. Používali je například kočovné kmeny, které žily v drsných podmínkách. Věděli jste, že koberce udrží v místnosti až o 25 % více tepla? Zakoupíte-li tedy velký koberec, uspoříte za energie.

Akustika

Koberce jsou oblíbené také pro své akustické vlastnosti. Tlumí zvuk, který by se jinak nesl podlahou a vytváří tu nejlepší akustiku v místnosti, například co se týče poslechu hudby.

Moderní koberce Buchara

Ještě nemáte svůj moderní koberec? Navštivte naši kamennou prodejnu Buchara v Praze. Rádi vám pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího produktu, který dokonale doplní váš interiér.