Proč si raději koupit ručně vázaný než strojově vyrobený koberec?

Koberce jsou velice oblíbenou součástí mnoha interiérů. Na trhu naleznete spoustu možností různých velikostí, tvarů i vzorů. Pouze některé z nich jsou však tak kvalitní, aby dostatečně zahřály a vydržely ve vaší domácnosti desítky let. Moderní kusové koberce, které jsou vázány ručně, vám tento benefit nabízí s jistotou.

Chcete-li si pořídit moderní koberec, který ozdobí váš interiér, můžete se vydat do jakéhokoliv obchodního domu, do specializované prodejny, ve které si můžete pořídit převážně strojově vyráběné koberce, nebo se můžete zaměřit na nejvyšší kvalitu a originalitu, a pořídit si orientální kusový koberec.

radeirucni

Přírodní materiály

Pokud se rozhodnete pro perský koberec, pořídíte si zároveň ručně vyrobený doplněk do vaší domácnosti, který je vyroben z přírodních materiálů. Místo umělých vláken je zpravidla používána ovčí vlna. Barvy také bývají přírodní.

Umělecké dílo

Každý ručně vázaný koberec je originál. Nenajdete kus, který by byl naprosto identický s jiným výrobkem. Umění vázání koberců se přenáší v rodinách z generace na generaci a lidé, kteří se této činnosti věnují, vytváří opravdu mistrovská díla.

Vysoká životnost

Ať už se jedná o klasický perský koberec nebo moderní ručně vázaný koberec, životnost produktu je mnohonásobně vyšší než u strojově vyráběných koberců. U těch se vzhledem k použití nekvalitních materiálů velmi brzy projevuje opotřebení a jednotlivá vlákna se v mnoha případech začínají třepit již několik měsíců po zakoupení koberců.

Zaručená kvalita

Právě pro svou vysokou kvalitu a cenu jsou ručně vázané koberce snadno napodobované. Například orientální koberce Gabbeh jsou velmi často napodobovány pro jejich jednoduché vzory. Kvalita je ale rozdílná. Pro výrobu koberců Gabbeh je totiž používána jemná, lesklá vlna a celkový vzhled hotového výrobku je od napodobeniny jiný, než u kvalitních perských koberců. V případě, že chcete zakoupit opravdu kvalitní, byť moderní koberec, navštivte přímo prodejnu certifikovaného prodejce. Navštivte například naši prodejnu Buchara v Praze a my vám rádi pomůžeme s výběrem koberce pro váš interiér.