Ručně vázané koberce jsou synonymem kvality a výhodné investice

Koberce jsou již tisíce let oblíbenou součástí lidských domovů. Svou oblibu si získaly zejména v dobách, kdy byly oceňovány pro své vysoké izolační schopnosti. Navíc ručně vázané koberce, jejichž výroba trvala i měsíce, byly spolehlivým výrobkem, který vydržel po generace, a tak je tomu dodnes.

 

jarmila

 

Dnešní umělé koberce

Toto se bohužel o spoustě moderních kobercích říci nedá. Strojově šité koberce z umělých materiálů, které zakoupíte v kdejakém hypermarketu, jsou ve většině případů pouze spotřebním zbožím, u kterého musíte po několika letech počítat s výměnou.

Pořídili byste si rádi moderní, a přitom vysoce kvalitní koberec, který nebude s postupem času ztrácet na své hodnotě? Mezi ručně vázanými koberci najdete i moderní kousky.

Orientální koberce

Dáváte-li přednost klasickým perským vzorům, je možné zvolit například hedvábný koberec, který je typický jsou vysokou hustotou vazby, jemností, leskem a dokonale propracovanými vzory. Velice oblíbené jsou však také klasické perské koberce z ovčí vlny nebo Gabbehy, které mají svou historii u nomádských žen a jsou na nich vyobrazeny prvky přírody nebo jednoduché geometrické tvary.

Při správné péči koberce vyráběné ručně vydrží několik generací a jejich hodnota dále stoupá. Jsou tedy nejen stylovým doplňkem pro každý interiér, ale také velice zajímavou možností investice.

I dnes si můžete pořídit nový orientální koberec. U nás, v Buchara s.r.o. se zabýváme jejich přímou výrobou i dovozem. Vyhovíme vám i v případě, že si budete přát koberec s vlastním navrženým vzorem. Přijďte se podívat do naší prodejny v Praze a vyberte si ze široké škály perských, Chubi, moderních nebo hedvábných koberců.