Starý interiér v novém kabátě

Interiérům zařízeným v moderním duchu vládne značná strohost, mnohdy až neosobnost. Pravdou je, že takové bydlení rozhodně není pro každého a rozhodně nemá význam se do takového stylu bydlení nějak zvlášť nutit. Někomu se stylově zařízené neomrzí nikdy, někdo začne už po několika měsících pokukovat po nových dekoračních předmětech, které celý prostor více zútulní. Stejně tak lze pomocí několika málo dekoračních předmětů zásadně proměnit starý interiér a dodat mu nový nádech. Jak tedy vdechnout stávajícímu interiéru nový život?

S proměnou interiéru si dejte načas

V případě větších změn se snažte vše dobře promyslet a nejednat při nákupech dekoračních předmětů příliš impulzivně. I zde se vám však nabízí různé možnosti. Můžete vše sladit do posledního detailu a při jednotlivých nákupech na to myslet, nebo zvolit nějaký dominantní prvek a od něj se při obměně obývacího pokoje nebo pracovny odrazit… To může být například jedinečný perský koberec, který za všech okolností vyvolává velmi luxusní dojem. Nehledě na to, že se jedná o zajímavou investici.

Decentní výzdoba, nebo výrazné prvky?

V každém případě si při volbě dekoračních předmětů můžete dovolit jisté experimenty, co se týče barev, materiálů a podobně, neboť je přece jenom snazší je přemístit nebo vyměnit než velké kusy nábytku. Ale také klasické zařizovací předměty, jako jsou tradiční a zároveň exotické perské koberce, jsou sázkou na jistotu, neboť na rozdíl od nejrůznějších pomíjivých trendů představují nadčasovou klasiku, která se vám po několika měsících neomrzí.

 

Potrpíte si na nejrůznější dekorační předměty, které dokážou snadno zútulnit jakýkoli interiér a vdechnout mu život? Vězte, že to perské koberce opravdu dokážou, nejen díky rozmanité barevné paletě, ale také spletitým ornamentům a neopakovatelným výjevům ze zvířecího i rostlinného světa…