Tipy pro výběr perského koberce

Pomýšlíte už dlouho na koupi originálního perského koberce? Rozhodně se jedná nejen o krásný interiérový doplněk, ale také investici, takže se vyplatí jeho výběr neuspěchat. Podívejte se na následující tipy a hned budete vědět, co všechno je třeba vzít v potaz.

Vhodné umístění perského koberce

Nejdříve je třeba ujasnit si, kde bude koberec položen. Za zvážení stojí jeho umístění na velmi frekventovaných místech, kde by mohl snadno doznat úhony a bude vyžadovat mnohem častější čištění. Naopak v různých zákoutích se perské koberce velmi dobře vyjímají.

Správná velikost perského koberce

Větší, nebo menší perský koberec? To je otázka! Perský koberec rozprostírající se přes většinu místnosti, má jistě něco do sebe. Místnost působí rázem mnohem luxusněji a útulněji. Ovšem jindy je vhodnějším řešením menší perský koberec, který mnohdy upoutá mnohem více pozornosti a ozvláštní daný prostor. Ten navíc můžete libovolně přemísťovat a lépe jej tak využít.

Ideální tvar perského koberce

Kulatý, oválný, nebo obdélníkový tvar? Každý tvar má něco do sebe. Zde je třeba vzít ohled na velikost dané plochy, ale jinak dejte na svůj pocit. Nutno podotknout, že kulatý koberec je více univerzální, obdélníkový působí luxusním dojmem a klasický obdélníkový koberec se nikdy neomrzí.

Ideální barevnost perského koberce

Na první pohled by se mohlo zdát, že perské koberce se od sebe navzájem příliš neliší. To je samozřejmě dáno neustále se opakujícími motivy a barvami, ale i zde lze při troše hledání najít jisté rozdíly. Zatímco na některých kobercích převažují nenápadné béžové a zemité odstíny, na jiné se tu a tam vloudí modré nebo zelené prvky. Díky tomu lze barevnost na koberci propojit s jinými doplňky v interiéru a vše bude vytvářet příjemný, promyšlený celek.

 

Jaký perský koberec bude nejvíce „slušet“ vašemu domovu?