Útulné bydlení v elegantním orientálním stylu

Učarovaly vám tajemné orientální interiéry, které jsou velmi útulné a zároveň nesmírně tajemné? Není se čemu divit, neboť strohý minimalismus, který vládne současným trendům v interiérovém designu, rozhodně není pro každého. Proč se tedy neuchýlit k osvědčenému stylu, který se jen tak neokouká… Jak však v domě či bytě vytvořit uklidňující orientální oázu, která vás bude přímo vybízet k odpočinku?

Hřejivé dřevo, kam oko dohlédne

Základem orientálního stylu je samozřejmě luxusní exotické dřevo, které nabízí širokou škálu barev. Nebojte se mezi sebou kombinovat nábytek různých stylů i barev, nebo bydlení v orientálním stylu není nijak omezující, vaší fantazii a vkusu se totiž meze nekladou. Počítejte však s tím, že takový nábytek mnohdy působí poměrně robustním dojmem, proto to s ním nepřežeňte.

Originální perské koberce, které nesmí chybět

Co však dodá orientálnímu interiéru tajemný nádech? Jednoznačně originální perský koberec, ze kterého přímo dýchá bohatá historie a který při každém pohledu skýtá nové a nové překvapení.

Příjemné teplé barvy, které se neomrzí

Jaké barvy vládnou orientálnímu interiéru? Stačí se podívat na již zmíněné perské koberce a rázem budete mít jasno! Základem je cihlová, béžová, vínová, ale vyskytnout se zde může i krémová, tmavě zelená a další. Vždy se však snažte volit spíše tlumené odstíny, které nebudou „vystupovat“ a působit rušivým dojmem.

Osobité orientální dekorace, které zaujmou

A čím vše dokonale dotvořit? K tomu jsou jako stvořené nejrůznější sošky, svícny nebo lucerny, které navodí správnou, příjemně tajemnou atmosféru. Doplňkům by měly vévodit přírodní materiály, vsaďte proto na dřevo, ale třeba také mosaz a podobně.

 

Oslovilo vás bydlení v příjemném orientálním duchu, které v sobě snoubí eleganci, nadčasovost i praktičnost?