Uvažujete o pořízení perského koberce?

Přemýšlíte nad doplňkem, který vám přinese víc než jen zútulnění a zkrášlení vaší domácnosti? Uvažovali jste již o pořízení perského koberce? V podobě perského koberce budete mít doma umělecké dílo, které neztrácí na své hodnotě.

Pravé perské koberce jsou vyráběny ručně a výhradně z přírodních materiálů. Vlákna i použité barvy jsou tedy přírodního původu.

Nejčastěji používaným materiálem je ovčí vlna, která skvěle odpuzuje vodu. U luxusnějších koberců se také často setkáváme s hedvábím, které kobercům propůjčuje nádherný lesk a sytost barev.

Proč si pořídit perský koberec?

Vlastnit perský koberec je již po staletí známkou dobrého vkusu a bohatství. Již od středověku perské koberce zdobily bohatě zařízené interiéry šlechtických rodin. Pravé perské koberce vznikají ručním vázáním. Hrají krásnými barvami, které vytváří originální vzory. Právě z těchto důvodů jsou považovány za luxusní umělecká díla.

Pravé perské koberce na rozdíl od obyčejných strojově vyráběných koberců neztrácí na své hodnotě. Naopak, při správném zacházení jejich hodnota každým rokem stoupá a stávají se tak hodnotnou investicí, která je v některých rodinách děděna po generace.

Pokud jste se rozhodli pro pořízení perského koberce v Brně, v Praze, v Ostravě a dalších městech, podívejte se na nabídku kusových koberců přímo na našich webových stránkách.

 

turken

 

Péče o perské koberce

Aby investiční hodnota perského koberce stoupala, je nutné o něj pečovat. Až budete koberec umisťovat do domácnosti, vyhněte se raději přímému slunci, které by po delší době mohlo způsobit vyšisování barev a při čištění nepoužívejte chemické čistící prostředky. Při větším znečištění doporučujeme nechat čištění na profesionálech.

Hledáte perský koberec v Brně, v Praze a dalších městech? Podívejte se na naši nabídku.