Hedvábné koberce

Persie, dnešní Írán je nejznámější zemí výroby orientálních koberců. Ornamentika je nejbohatší ze všech zemí Orientu, rostlinná, zvířecí a figurální jejímž základem je kompozice v jemných kroužených linií. Patří k technicky nejdokonajejším jak výrobou tak i materiálem. Pokud Vás zaujaly tyto zářivé hedvábné koberce, neváhejte nás kontaktovat pro více informací o možných rozměrech a barevných variacích, které jsou dostupné na naší prodejně.

100 % hedvábné koberce se vyznačují svou dokonalostí, jemností a leskem. Slouží jako luxusní doplněk jak klasického, tak i moderního interiéru. Většina těchto koberců pochází z íránského města Ghom, kde mají tyto koberce dlouhověkou tradici. Hustota vazby u těchto koberců mnohdy přesahuje 1.000.000 uzlíků na metr čtvereční. Vzory jsou proto velice propracované a náročné a koberce mají  vysokou investiční hodnotu. Vysoké hustoty se dosahuje tím, že se i na osnovu užívá místo bavlny hedvábí - osnovní nitě jsou velice jemné a tenké a uzlíky tak mohou být mnohem menší, než je tomu u vlněných perských koberců, nebo hedvábných kašmírských koberců

Kašmírské hedvábné koberce  jsou vázány na bavlněné osnově, to znamená, že jejich hustota vazby není tak vysoká, jako u íránských, či tureckých hedvábných koberců, které se váží na hedvábné osnově, proto jsou kašmírské hedvábné koberce pevnější a dají se použít do frekventovanějších prostor. Motivy a vzory jsou spíše florální, často se váží i různé lovecké motivy, zvířata apod. Díky použitému materiálu a hustotě vazby, která je přeci jen vyšší než u mnoha vlněných koberců, mohou být motivy a vzory mnohem složitější a často je této výhody využito. Kašmírské hedvábí patří k těm levnějším variantám, a je vhodným doplňkem, pokud potřebujete oživit Váš interiér. Pokud Vás zaujaly tyto zářivé hedvábné koberce, neváhejte nás kontaktovat pro více informací o možných rozměrech a barevných variacích.